Вхід на сайт:
(032) 245-15-15
(067) 567-60-09
610-779-235
PaintballLand.ua

Big Game - Львівський Виступ 2013

                                             Львівський виступ. Червень 1941 року .

            
На світанку 22 червня 1941 підняті по тривозі офіцери управління 91- го прикордонного загону на чолі з командиром майором Я.Д. Малим і комісаром загону І.Х. Никаноровим зібралися в штабі загону ( штаб перебував у Раві-Руській , в будівлях нинішньої школи -інтернату ) , куди безперервно приходили донесення з застав , з яких було ясно , що фашисти перейшли кордон на всій ділянці, що  охоронялась загоном . Стійко вели бої всі застави 91- го прикордонного загону . Це і 8-а застава ( 2- я комендатура ) старшого лейтенанта С. Фіронова , і 9 - я застава ( 3-тя комендатура ) лейтенанта В. Чертакова , і 10 - я застава ( 3-тя комендатура ) старшого лейтенанта П. Мартинова , і 13-а застава ( 3-тя комендатура ) лейтенанта І. Сазонова та інші. Всього 18 лінійних застав. Відійшли і прорвалися з оточення прикордонники 91- го прикордонного загону надійшли в розпорядження командування 41- ї стрілецької дивізії і брали участь в боях в складі її частин , а також забезпечували охорону тилу дивізії. Битва проходила з 22 по 27 червня. Ведучи активні п'ятиденні оборонні бої під Равою -Руською спільно з прикордонниками та гарнізоном укріпрайону , 41- та стрілецька дивізія зірвала плани ворога і скувала на своєму рубежі оборони значні його сили.

                                                                              ВІЙСЬКА СРСР

Рава -Руський укріплений район обороняла 41- та стрілецька дивізія , якою командував генерал -майор Мікушев Н. Г. , і два окремих кулеметних батальйону ( 35-й і 140 -й) , що складали постійний гарнізон укріпленого району , комендантом якого був полковник Сисоєв Е . В. Так само до складу дивізії входили: 102 стрілецький полк , 139 стрілецький полк , 244 стрілецький полк , 249 гап , 132 лап , 117 окремий знищувально- протитанковий дивізіон, 106 окремий розвідувальний батальйон , 106 окремий батальйон зв'язку , 65 окремий зенітний дивізіон , 79 автотранспортний батальйон , медичні підрозділи , тилові частини і підрозділи .

                                                       
ВІЙСЬКА НІМЕЧЧИНИ

З боку противника на львівському напрямі головного удару завдавали у стик Рава - Руського і Перемишльського УР- ів. Німці планували в перший же день захопити Раву - Руську і , просуваючись по шосе , через два дні увійти до Львова. Безпосередньо перед лінією оборони 41- ї стрілецької дивізії перебували двадцять четверта , 71 -ая, двісті дев'яносто п'ята , двісті дев'яносто друга піхотні дивізії 4 - го армійського корпусу та двісті шістьдесят друга піхотна дивізія 44- го армійського корпусу.

                                                      
СПІВВІДНОШЕННЯ СИЛ

Загальна чисельність радянських військ при обороні Рава-Руського напрямку становила ~ 17166 осіб, у той час як чисельність особового складу військ Вермахту становила ~ 74259 чоловік. Таким чином співвідношення сил було 1:4.


                                                             
ЗВІЛЬНЕННЯ .

                                            
( Львівсько- Сандомирська операція)

 

Задумом операції передбачалося завдати два потужних удари і прорвати фронт супротивника на двох напрямах , що відстояли одне від іншого на відстані 60-70 км . Перший удар намічалося нанести з району на захід від Луцька в загальному напрямі на Сокаль , Рава -Руська. Другий - з району Тернополя на Львів з завданням розгромити львівське угрупування німців і оволодіти Львовом і фортецею Перемишль .

                                                         
ВІЙСЬКА СРСР

У ході Львівсько-Сандомирської операції 1-й Український фронт під командуванням Маршала Радянського Союзу І.С. Конєва 13 липня перейшов у наступ проти групи армій «Північна Україна » (командуючий генерал -полковник Й. Гарпе ) , що складалася з німецьких і угорських частин. Командування фронтом прийняло рішення завдати удару по рава-руському напрямку силами правого крила фронту в складі 3- ї гвардійської і 13- ї армій , 1-а гвардійської танкової армії і кінно - механізованої групи генерала В. К. Баранова. Прорвавши оборону противника на рава- руському напрямку , війська фронту за п'ять днів наступу просунулися на 50-80 км . Танкісти 1- ї Гвардійської танкової армії під командуванням генерал -полковника танкових військ М. Е. Катукова форсували Західний Буг та 17 липня вступили на територію Польщі.

Місто було звільнено 20 липня 1944 військами 1 УФ :
13 А - частина сил 6 гв. сд (генерал -майор Онуприенко Дмитро Платонович ) 27 ск (генерал -майор Черокманов Пилип Михайлович ) .
8 ВА - 7 ІАК (генерал -майор АВЦ . Утін Олександр Васильович) у складі : 9 гв. иад (полковник Покришкін Олександр Іванович) , частина сил 304 иад (полковник Грісенко Олександр Іванович) ; частина сил 4 гв.
шад (полковник Саприкін Валентин Пилипович ) 5 Шак (генерал -майор АВЦ . Каманін Микола Петрович) .

                                                       
ВІЙСЬКА НІМЕЧЧИНИ

Львівський стратегічний напрямок обороняла група армій «Північна Україна » (командуючий генерал -фельдмаршал Вальтер Модель , пізніше - генерал -полковник Йозеф Гарпе ) , яка складалася з 4 -й і 1-й німецьких танкових армій і 1- ї угорської армії , що складалася з 44 дивізій , п'ять з яких були танковими , а одна - моторизованою . Це угруповання нараховувало у своєму складі 600 тисяч осіб ( з частинами тилу 900 тисяч чоловік) , 900 танків і штурмових гармат , 6300 гармат і мінометів , 700 літаків. Противник до середини липня створив оборону з трьох смуг загальною глибиною 40 - 50 км .
Сили і засоби

Радянські війська

    Німецько-угорські війска

    Співвідношення

Особовий склад (тис. чол.)

    1 110

                900

        1,2 : 1

Артилерія

    16 100

                6300

        2,6 :. 1

Танки та САУ

    2 050

                900

        2,3 : 1

Бойові літаки

    3 250

                700

        4,0 : 1


ВІЙСЬКА СРСР

Рава -Російська укріплений район обороняла 41- та стрілецька дивізія , якою командував генерал -майор Мікушев Н. Г. , і два окремих кулеметних батальйону ( 35-й і 140 -й) , що складали постійний гарнізон укріпленого району , комендантом якого був полковник Сисоєв Е . В. Так само до складу дивізії входили: 102 стрілецький полк , 139 стрілецький полк , 244 стрілецький полк , 249 гап , 132 лап , 117 окремий винищувально- протитанковий дивізіон, 106 окремий розвідувальний батальйон , 106 окремий батальйон зв'язку , 65 окремий зенітний дивізіон , 79 автотранспортний батальйон , медичні підрозділи , тилові частини і підрозділи .

ВІЙСЬКА НІМЕЧЧИНИ

З боку противника на львівському напрямі головного удару завдавали у стик Рава - Руського і Перемишльського УР- ів. Німці планували в перший же день захопити Раву - Руську і , просуваючись по шосе , через два дні увійти до Львова. Безпосередньо перед лінією оборони 41- ї стрілецької дивізії перебували двадцять четвертого , 71 -ая, двісті дев'яносто п'ятого , двісті дев'яносто другого піхотні дивізії 4 - го армійського корпусу та двісті шістьдесят другому піхотна дивізія 44- го армійського корпусу.

СПІВВІДНОШЕННЯ СИЛ

Загальна чисельність радянських військ при обороні Рава-Руського напрямку становила ~ 17166 осіб, у той час як чисельність особового складу військ Вермахту становила ~ 74259 чоловік. Таким чином співвідношення сил було 1:4.

ЗВІЛЬНЕННЯ .

( Львівсько- Сандомирська операція)

 

Задумом операції передбачалося завдати два потужних удару і прорвати фронт супротивника на двох напрямах , що відстояли одне від іншого на відстані 60-70 км . Перший удар намічалося нанести з району на захід від Луцька в загальному напрямі на Сокаль , Рава -Руська. Другий - з району Тернополя на Львів з завданням розгромити львівське угрупування німців і оволодіти Львовом і фортецею Перемишль .

ВІЙСЬКА СРСР

У ході Львівсько- Сандомирської операції 1-й Український фронт під командуванням Маршала Радянського Союзу І.С. Конєва 13 липня перейшов у наступ проти групи армій «Північна Україна » (командуючий генерал -полковник Й. Гарпе ) , що складалася з німецьких і угорських частин. Командування фронтом прийняв рішення завдати удару на рава- російській напрямку силами правого крила фронту в складі 3- ї гвардійської і 13- ї армій , 1-а гвардійської танкової армії і кінно - механізованої групи генерала В. К. Баранова. Прорвавши оборону противника на рава- російській напрямку , війська фронту за п'ять днів наступу просунулися на 50-80 км . Танкісти 1- ї Гвардійської танкової армії під командуванням генерал -полковника танкових військ М. Е. Катукова форсували Західний Буг та 17 липня вступили на територію Польщі.

Місто було звільнено 20 липня 1944 військами 1 УФ :
13 А - частина сил 6 гв. сд (генерал -майор Онуприенко Дмитро Платонович ) 27 ск (генерал -майор Черокманов Пилип Михайлович ) .
8 ВА - 7 ІАК (генерал -майор АВЦ . Утін Олександр Васильович) у складі : 9 гв. иад (полковник Покришкін Олександр Іванович) , частина сил 304 иад (полковник Грісенко Олександр Іванович) ; частина сил 4 гв. шад (полковник Саприкін Валентин Пилипович ) 5 Шак (генерал -майор АВЦ . Каманін Микола Петрович) .

ВІЙСЬКА НІМЕЧЧИНИ

Львівське стратегічне напрямку обороняла група армій «Північна Україна » (командуючий генерал -фельдмаршал Вальтер Модель , пізніше - генерал -полковник Йозеф Гарпе ) , яка складалася з 4 -й і 1-й німецьких танкових армій і 1- ї угорської армії , що складалася з 44 дивізій , п'ять з яких були танковими , а одна - моторизованої . Це угруповання нараховувало у своєму складі 600 тисяч осіб ( з частинами тилу 900 тисяч чоловік) , 900 танків і штурмових гармат , 6300 гармат і мінометів , 700 літаків. Противник до середини липня створив оборону з трьох смуг загальною глибиною 40 - 50 км .